5 rzeczy, do których możesz wykorzystać WordPressa

Wiemy już, że WordPress to niezwykle rozbudowany i elastyczny CMS, który może być podstawą do stworzenia praktycznie dowolnego serwisu. Nie tylko prostej strony wizytówkowej czy personalnego bloga, ale i potężnego portalu, magazynu czy nawet sklepu. Zastanawiasz się, czym zabłysnąć w sieci? Podpowiadamy: Oto 5 rzeczy, do których możesz wykorzystać WordPressa!

Katalog

Na WordPressie można postawić bardzo rozbudowany i elegancki katalog – np. stron, firm, usług, itd. Wystarczy odpowiedni, dedykowany szablon i jedna z wielu wtyczek, np. Directory.

Sklep

Z WordPressem zbudujemy w pełni funkcjonalny sklep internetowy, z obsługą katalogowania produktów, stanów magazynowych, różnych form płatności i wysyłki, obsługą kuponów rabatowych, itd. Idealna do tego jest wtyczka WooCommerce. W sieci znajdziecie też sporo darmowych szablonów specjalnie przystosowanych do obsługi tej wtyczki.

Tablica ogłoszeń

Serwis odpowiedzialny za dodawanie, edycję, wyświetlanie i wyszukiwanie dowolnych ogłoszeń. Bardzo popularne są serwisy ogłoszeń  dotyczących pracy, a taki zbudujesz m.in. dzięki wtyczce Simple Job Board.

Portfolio

WordPress pozwala także na stworzenie pięknych galerii, które mogą być wykorzystane chociażby do prezentacji online naszego artystycznego portfolio. Można skorzystać z jednej z wtyczek galerii, Photo Gallery, Next-GEN, albo z dedykowanych pluginów, jak chociażby Portfolio Gallery czy Portfolio by BestWebSoft.

Recenzje

Serwis z recenzjami i opiniami. Możesz publikować w bardzo elegancki i prosty sposób recenzje książek, filmów, aplikacji, produktów i usług. Polecane wtyczki to WP Review lub WP Product Review. Z kolei za pomocą wtyczek takich, jak Ultimate Review Plugin czy WP Customer Reviews umożliwisz dodawanie recenzji swoim użytkownikom.

andyk