5 wtyczek, które ulepszą Twojego bloga

WordPress bez wtyczek jest jak żołnierz bez karabinu. Jest kilka takich, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda – zwiększyć ruch na stronie, zoptymalizować serwis pod kątem wyszukiwarek czy nawet zwiększyć liczbę subskrybentów. Oto 5 wtyczek, które wyraźnie ulepszą Twojego bloga!

Form Maker

Rozbudowana wtyczka do budowy formularzy, nie tylko tych najprostszych – kontaktowych. Za jej pomocą stworzymy również ankiety, sondy, kwestionariusze, formularze rejestracyjne i aplikacyjne. Plugin posiada wbudowane szablony formularzy, 37 edytowalnych tematów, opcję sprawdzania poprawności formularza, opcję powiadamiania oraz integrację z serwisami Google Maps i PayPal.

Yet Another Related Posts Plugin

Jak zainteresować i zatrzymać na dłużej Użytkownika? Zaproponować mu lekturę podobnych do czytanego tematów! Wtyczka wyświetla pod wpisem listę podobnych postów w stylu „Zobacz również”, „Może zainteresuje Cię też..” – co na pewno zaobserwowaliście na niejednym blogu. Plugin ma wbudowane szablony modułu pozwalające wyświetlać wpisy w formie listy lub „kafelek” ze zdjęciem, w oparciu o kategorie lub wybrane słowa kluczowe.

Disqus

Jeden z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszy system komentarzy na blogach. Umożliwia komentowanie, powiadamianie o nowych komentarzach, logowanie się za pomocą konta natywnego na platformie Disqus, albo za pomocą jednego z serwisów społecznościowych, jak np. Facebook czy Twitter.

Google Analytics

Statystki, dogłębne analizy, raporty, wszystko w jednym miejscu, dostępne bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego.

OptinMonster

Wtyczka umożliwiająca, a raczej wspomagająca zapisywanie się do naszego newslettera. W pełni konfigurowalna, poczynając od wyglądu, poprzez zachowanie (np. wyskakujące okienko pop-up), wyświetlany komunikat, aż po integrację z serwisami społecznościowych czy możliwość zapisywania się do konkretnych tematów czy wydarzeń. Znaczącą wpływa na wzrost liczby naszych stałych Czytelników!

andyk