Ad Blocking Detector: Zablokuj blokowanie!

Coraz popularniejsze wśród Użytkowników Internetu jest blokowanie reklam za pomocą różnego rodzaju wtyczek i rozszerzeń (AdBlock). Oczywiście, kiedy nie wyświetlają się reklamy, to dla właścicieli witryn ewidentna strata.

Jak sobie z tym radzić? Agresywnie – blokując dostęp do treści osobom korzystającym z AdBlocka lub elegancko – wyświetlając im w zamian monit z prośbą o zmianę zachowania. Jak to działa?

Najprościej wykorzystać do tego wtyczkę Ad Blocking Detector, która automatycznie wykrywa zainstalowany Adblock w przeglądarce użytkownika goszczącego na naszej stronie i w miejsce nie wyświetlanych reklam pokazuje zdefiniowaną przez nas wcześniej treść. Może to być prośba o odinstalowanie AdBlocka, prośba o dodanie naszej strony do wyjątków (wyłączenie AdBlocka w naszej domenie) lub inna treść, nawet reklamowa (może to być chociażby baner graficzny czy link tekstowy).

Wtyczka rozpoznaje najpopularniejsze blokery i rozszerzenia tego typu do wszystkich najważniejszych przeglądarek internetowych, w tym m.in. takie, jak AdBlock Plus czy Ghostery.

Strona wtyczki: https://wordpress.org/plugins/ad-blocking-detector/

andyk