Biały ekran śmierci w WordPressie

Tak, jak Windows ma swój niebieski ekran śmierci, tak i WordPress, niestety, ma swój biały. Kiedy zobaczysz taki na swoim ekranie, oznacza to, że masz naprawdę poważne problemy. Serwis nie działa, panel administracyjny nie działa, koniec! Co się stało? Jak to naprawić? Podpowiadamy!

Dlaczego widzę biały ekran? Powodem wystąpienia awarii może być problem w samym CMS-ie. Najczęściej po aktualizacji do najnowszej wersji lub kiedy występuje konflikt między skryptami wtyczek, wtyczkami a motywami, wtyczkami a wersją WordPresa. Gorzej, jeżeli nasza witryna padła ofiarą ataku hakera!

Co robić? Jeżeli masz dostęp do panelu administracyjnego, a biały ekran wyświetla się jedynie dla pozostałych użytkowników internetu, przede wszystkim musisz wyłączyć wszystkie wtyczki. Jeżeli i ty widzisz ekran śmierci i nie możesz się zalogować, jako administrator, postępuj zgodnie z zaleceniami: zmień nazwę katalogu z wtyczkami (standardowo: są w katalogu /wp-content/plugins), np. na pluginsawaria, co automatycznie wyłączy wszystkie nasze pluginy. Jeżeli powodem awarii był konflikt wtyczek, strona powinna się teraz  wyświetlić prawidłowo. Możesz się teraz zalogować, a następnie w panelu administracyjnym włączać po kolei wtyczki aby sprawdzić, która wywołała błąd.

Jeżeli problemem był używany przez nas szablon, postępuj podobnie jak opisano powyżej, z tym że zmieniając nazwę katalogu /wp-content/themes, co automatycznie ustawi motyw domyślny, a następnie testuj po kolei templatki.

Jeżeli padliśmy ofiarą hakera, to… już poważniejszy problem, wymagający odrębnego artykułu. Na pewno znajdziecie go wkrótce w naszym serwisie w dziale z poradami!

andyk