Czy warto inwestować w płatne szablony?

Czy warto inwestować w płatne szablony? Po co płacić za coś, co można mieć za darmo? Przecież już tylko oficjalne repozytorium WordPressa oferuje nam tysiące darmowych tematów, a w sieci znajdziemy ich setki tysięcy. Płatne szablony mają jednak niezaprzeczalne zalety i jeżeli na poważnie, profesjonalnie myślimy o naszym serwisie, powinniśmy też zainwestować w profesjonalny layout. Dlaczego?

Duży wybór – w jednym z najpopularniejszych serwisów specjalizujących się w komercyjnych tematach i wtyczkach, ThemeForest codziennie pojawia się kilka, kilkanaście nowych motywów.

Duże możliwości –  płatne motywy są o wiele bardziej rozbudowane, mają więcej funkcji, dają nam większe możliwości i o wiele lepiej wyglądają, niż ich darmowe odpowiedniki.

Dokumentacja – wraz z płatnym szablonem otrzymujemy pełną dokumentację wraz ze szczegółową instrukcją instalacji i konfiguracji motywu.

Aktualizacje – płatne szablony są częściej aktualizowane, zawierają poprawki błędów czy implementacje najnowszych trendów.

Wsparcie – w przypadku płatnych szablonów możemy liczyć na 24-godzinne wsparcie. Pomocy technicznej, autora szablonu lub użytkowników na dedykowanym forum dostępnym wyłącznie dla tych, którzy wykupili płatną licencję.

Promocje – w sieci często trafimy na atrakcyjne promocje, tematy sprzedawane w pakietach, np. 10 tematów za 10 dolarów.

Model płatności – do wyboru mamy uiszczenie jednorazowej opłaty, abonamentu miesięcznego, wybór licencji jedno- lub wielostanowiskowej.

 

andyk