Jak dodać nowy wpis na blogu

Zaczynamy przygodę z blogowaniem i dodajemy pierwszy wpis. W jaki sposób? Bajecznie prosty!

W panelu administracyjnym mamy dwie możliwości dodawania wpisów. Albo z paska na górze ekranu wybieramy Dodaj | Wpis albo z menu po lewej stronie wybieramy Wpisy i klikamy Dodaj nowy. Jak komu wygodniej

Na początek wpisujemy tytuł wpisu, a w oknie edytora – treść wpisu. W tym okienku możemy się przełączać pomiędzy edytorem wizualnym (WYISWYG), polecanym dla początkujących a edytorem HTML – przydatnym, jeżeli chcemy wpisać jakiś kod, np. skrypt java.

Edytor wizualny nie powinien nikomu sprawić problemu. Oferuje możliwości edycji, formatowania podobne do większości edytorów tekstów znanych z wersji komputerowych, takich jak m.in. pogrubienia tekstu, tworzenie tabelek, listy wypunktowane, wstawianie znaków specjalnych.

W polach z prawej strony wybieramy kategorię, do jakiej chcemy przypisać nasz nowy artykuł oraz słowa kluczowe. Dla przykładu: dodajemy wpis o kredytach, przyporządkowujemy go do kategorii Biznes, a w słowach kluczowych wpisujemy, np. kredyty hipoteczne, kredyty bankowe, finanse, pieniądze.

Jeżeli temat na to pozwala, dodajemy również tzw. Obrazek wyróżniający, który będzie się wyświetlał jako nagłówek wpisu oraz przy wypisach.

Na koniec… publikacja! Dobrą opcją jest to, że możemy nasz wpis opublikować natychmiast, opublikować z datą wsteczną, albo też zaplanować publikację na wybrany dzień, a nawet godzinę.

Jeżeli się w czymś pomyliłeś, pogubiłeś – nie wpadaj w panikę. WordPress standardowo zapisuje co jakiś czas szkic wpisu. Zawsze możesz zatem wrócić do poprzedniej, udanej wersji.

andyk