Komentowanie zabronione!

W dobie powszechnie panującego w Internecie „hejtu” i „trollowania” coraz więcej serwisów decyduje się na wyłączenie możliwości komentowania wpisów na swoich stronach.

Co prawda, wielu uważa, że to cenzura i ograniczanie wolności, ale jeśli i ty masz dość moderowania, edytowania i kasowania komentarzy, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość: jest wtyczka do tego!


Plugin nazywa się Disable Comments i pozwala na globalne (w obrębie całego serwisu) wyłączenie/zablokowanie komentarzy lub wyłączenie ich ze względu na typ wpisu.

Wtyczkę instalujemy standardowo: odnajdujemy ją po nazwie w katalogu plugin’ów i instalujemy automatycznie lub wgrywamy na serwer pobrany wcześniej plik zip, rozpakowujemy, instalujemy i aktywujemy. W panelu ustawień decydujemy czy blokowanie ma działać globalnie (posty, strony, załączniki, itd.) czy tylko, np. dla wpisów, a nie dla stron.

W ten sposób pozbędziemy się również – zbędnego w tym przypadku – formularza dodawania komentarzy na stronach oraz odpowiednich pozycji w menu panelu administracyjnego.

Strona wtyczki: https://pl.wordpress.org/plugins/disable-comments/

andyk