Minimalistyczne tematy dla WordPressa

Nie każdy potrzebuje rozbudowanej strony czy serwisu, potężnego sklepu internetowego czy „kombajnu”, który może wszystko. Czasami wystarczy prosty, minimalistyczny szablon, coś wprost na personalnego bloga czy wizytówkę firmy. Nie mówiąc już o tym, że minimalizm jest w modzie, również jeżeli chodzi o design stron internetowych.

Dla fanów prostych, ale i eleganckich rozwiązań, stworzono szereg minimalistycznych templatek. Oto kilka wybranych, rekomendowanych.

Eclection
Czarno-biały temat, wspaniale nadający się na strony typu portfolio czy galerie zdjęć. Pomimo prostoty zawiera sporo profesjonalnych rozwiązań, takich jak np. responsywny design, optymalizacja pod kątem SEO, dostosowany do ekranów Retina, zoptymalizowany pod kątem szybkości, wbudowane ikonki mediów społecznościowych.

Parallax One Plus
Prosty, elegancki temat wielorakiego zastosowania. Layout jednostronicowy. Oferuje integrację z wtyczką WooCommerce, jest responsywny, ma wbudowane portfolio i moduł tabel cenowych, prosty w konfiguracji.

Woga
Minimalistyczny, bardzo nowoczesny szablon z pełnoekranowym nagłówkiem, szablonem blogowym, szablonem galerii zdjęć, formularzem kontaktowym. Bardzo łatwy w konfiguracji i personalizacji.

andyk