Najpopularniejsze wtyczki do WordPressa

Przegląd najpopularniejszych wtyczek do WordPressa, których ilość pobrań liczona jest w setkach milionów instalacji na całym świecie!

NextGEN Gallery

Bodaj najbardziej znana i najbardziej popularna wtyczka galerii. Przydatna nie tylko przy tworzeniu portfolio dla fotografów, grafików, artystów, ale w niemal każdym serwisie. Pozwala na automatycznie tworzenie galerii, dodawanie jednocześnie wielu plików poprzez ftp lub bezpośrednio z panelu administracyjnego, import metadanych ze zdjęć, usuwanie, edytowanie zdjęć, zmianę kolejności wyświetlania, grupowanie zdjęć w tak zwanych albumach, kilka sposobów wyświetlania na stronie (galeria, pokaz slajdów, efekt lightbox, itp.)

Strona wtyczki: https://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/

Google Analytics Dashboard for WP

Automatycznie dodaje kod śledzenia Google Analytics do naszego systemu oraz wyświetla raporty bezpośrednio w panelu administracyjnym WordPressa. Statystki w czasie realnym, raporty, podstawowe śledzenie, wspiera również systemy oparte o wiele stron.

Strona wtyczki:https://wordpress.org/plugins/google-analytics-dashboard-for-wp/

TinyMCE Advanced

Poszerza – i to znacznie! – możliwości edytora wizualnego (WYSIWYG) dostępnego w WordPressie. Niektóre z możliwości, jakie oferuje: tworzenie i edytowanie estetycznych tabel, więcej opcji przy tworzeniu list, funkcja „znajdź i zamień” dostępna bezpośrednio w edytorze, możliwość ustawienia kroju i wielkości czcionki i wiele, wiele innych.

Strona wtyczki: https://wordpress.org/plugins/tinymce-advanced/

WooCommerce

Chcesz zarobić na swojej stronie? Załóż sklep! Plugin WooCommerce to – darmowa! – wtyczka, dzięki której zmienisz swój system CMS w prawdziwy system E-commerce! Posiada naprawdę mnóstwo możliwości, spośród których wymienić trzeba m.in.: zaawansowane możliwości dodawania, edytowania i opisów produktów, możliwość importu jednocześnie całej bazy produktów (np. z arkusza kalkulacyjnego), obsługę płatności online i bankowych, kontrolę stanów magazynowych, obsługę kodów rabatowych, zniżek i promocji, zaawansowane opcje dotyczące dostawy (kraj, zagranica, poczta, kurier, itd.), obsługa zamówień, drukowanie faktur bezpośrednio z panelu i wiele, wiele innych. Co istotne, istnieje mnóstwo tematów, szablonów specjalnie dedykowanych dla tej wtyczki, jak i rozszerzeń do WooCommerce (niektóre płatne), które sprawiają, że jest to najbardziej rozbudowany, najbardziej przyjazny użytkownikowi i administratorowi system sklepowy na WordPressa!

Strona wtyczki:https://wordpress.org/plugins/woocommerce/

Google XML Sitemaps

Automatycznie tworzy tzw. mapę strony, która ułatwia zindeksowanie twojego serwisu przez wyszukiwarki.

Strona wtyczki:https://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/

Contact Form 7

Rozbudowana wtyczka służąca do tworzenia różnego rodzaju formularzy, m.in. formularza szybkiego kontaktu. Możemy tworzyć wiele formularzy dla różnych adresów email (np. odrębny formularz, z którego dane przesyłane będą na „ogólny” adres firmowy, a inny – na adres księgowości czy działu marketingu), modyfikować ich wygląd, zaznaczać pola, które muszą być obowiązkowo wypełnione, dodawać własne pola formularza, itp.

Strona wtyczki:https://wordpress.org/plugins/contact-form-7/

Duplicate Post

Zdarza Ci się często dodawać podobne wpisy? W których powtarza się treść czy jakieś konkretne akapity? Ułatw sobie pracę i skorzystaj z klonowanie! Wtyczka pozwala na duplikowanie wpisów czy stron. Po wprowadzeniu zmian w nowym szkicu możesz w sekundy opublikować nowy wpis, bez konieczności ręcznego przepisywania treści. W opcjach wtyczki możesz ustawić czy chcesz duplikować także: oryginalną datę, status, zajawkę, załączniki, słowa kluczowe czy też wybrać jedynie samą treść albo niektóre z powyższych danych.

Strona wtyczki:https://wordpress.org/plugins/duplicate-post/

WordPress Importer

Wtyczka przydatna przy tworzeniu nowego bloga, przenoszeniu bloga na inny serwer, czy modyfikowaniu całego serwisu. Pozwala na hurtowe zaimportowanie wpisów, stron, pól specjalnych, kategorii, tagów, autorów, komentarzy z pliku eksportu WordPress, np. pobranego z innego bloga czy zapisanego w naszym archiwum

Strona wtyczki:https://wordpress.org/plugins/wordpress-importer/

andyk