Ręczna aktualizacja WordPressa

Jeśli z jakiś powodów automatyczna aktualizacja WordPressa nie udaje się, możemy skorzystać z drugiego wyjścia czyli ręcznej aktualizacji. Powodów, dlaczego automatyczna aktualizacja nie kończy się sukcesem może być kilka, na przykład:

  • uszkodzona instalacja

  • uszkodzona wtyczka

  • brak miejsca na dysku

  • współdzielony, ociężały hosting

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest backup danych. Tworzymy kopię zapasową bazy danych oraz wszystkich plików z FTP. Przystępowanie do aktualizacji bez backupu jest bardzo ryzykowane, ponieważ istnieje zagrożenie stracenia wszystkich danych.

Po udanym backupie wyłączamy wszystkie zainstalowane wtyczki, pobieramy najnowszą wersję WordPressa, możemy ją pobrać np. tutaj

Rozpakuj teraz archiwum i usuń katalog wp-content, teraz logujemy się na nasze FTP i kasujemy wszystkie pliki i katalogi oprócz katalogu wp-content oraz pliku wp-config.php. Jeśli zarządzaliśmy plikiem .htaccess czy tworzyliśmy plik robots.txt warto je zostawić!

Teraz wgrywamy nowe pliki na nasz hosting FTP i po zakończeniu tej czynności logujemy się do kokpitu w celu potwierdzenia aktualizacji bazy danych.

Jeśli operacja ręcznej aktualizacji zakończyła się sukcesem zajmij się aktualizacją pluginów oraz ich pojedynczym włączaniem oraz pobierz najnowszą wersję swojego motywu.

admin