Spam w WordPressie – Akismet

Ciekawą wtyczką, która może powstrzymać problem spamu na naszej stronie jest wtyczka Akismet, wykonana przez samych twórców WordPressa, która służy do automatycznego usuwania i blokowania zakresów stron i adresów IP spamerów. To wtyczka bardzo skuteczna, która rzadko się myli. Ogromną zaletą Akismetu jest także to, że jest całkowicie darmowy.

W nowych wersjach WP wtyczka ta jest już zawarta w paczce, jednak musimy jeszcze pobrać ze strony Akismetu klucz i wpisać go w ustawieniach.

Instalacja
Jeśli mamy starszą wersję WP (a może warto go zaaktualizować?) pobieramy wtyczkę, jeśli nie wiemy jak się za to zabrać odsyłamy do poradnika dotyczącego instalacji wtyczek.
Po pobraniu i włączeniu pluginu na ekranie powinien pojawić się komunikat o kluczu, więc przechodzimy na podaną stronę i podajemy nasz adres e-mail na który dostaniemy klucz, który wpisujemy w sekcji Wtyczki > Akismet.

Akismet to jedna z najbardziej skutecznych wtyczek, których zadaniem jest filtracja spamerów oraz jest całkowicie darmowy więc serdecznie polecamy ten plugin.

admin