Tego nie powinieneś robić z WordPressem!

Mieliśmy już artykuł o żelaznych zasadach podczas instalacji i pracy z WordPressem – To powinieneś zrobić z WordPressem – przyszedł czas na poradę, czego na pewno nie powinieneś robić z tym systemem. Niestety, są to często popełniane, a bardzo poważne błędy. Stosując się do naszych rad unikniesz wielu problemów.

Oto 7 rzeczy, których nie powinieneś robić z WordPressem:

1. Korzystać z kiepskiego hostingu – rozważnie wybierz firmę hostingową. Kiepska, to taka, która charakteryzuje się m.in. powolnym łączem, transferem czy częstymi awariami.
2. Używać rzeczy, do których nie masz prawa – chodzi tu zarówno o treść wpisów, szablony, wtyczki, jak i zdjęcia czy filmiki. Tego chyba nie trzeba tłumaczyć
3. Przesadzać z ilością kategorii – duża ilość kategorii wpisów wprowadza zamieszanie; użytkownik nie wie tak naprawdę, gdzie, co znajdzie.
4. Przesadzać z widgetami – czy naprawdę musisz korzystać z wszystkich możliwych widgetów? tylko dlatego, że… możesz?
5. Wklejać treść wpisu z popularnych edytorów tekstu – każdy edytor ma swoje opcje formatowania (czcionki, pogrubienia, paragrafy), które mogą sprawić, że po wklejeniu tekstu w okno dodawania wpisu WordPresa treść po prostu się „posypie”.
6. Pisać wyłącznie dużymi literami – według netykiety pisanie kapitalikami oznacza krzyk. Jesteś pewien, że chcesz cały czas, o wszystkim i do każdego krzyczeć?
7. Zapominać o zmianie tytułu i opisie – w WordPressie możesz ustawić dowolny tytuł wpisu i jego opis na potrzeby wyszukiwarek (nie wyświetla sie normalnie na stronie).

andyk