Theme Check – nie kupuj kota w worku

Tematów (szablonów, templatek) dla WordPressa są chyba – i nie będzie to przesadą – miliony. Z czego zdecydowana większość jest darmowa. To kusi, by wciąż zmieniać szatę graficzną naszego bloga czy strony, ale też wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami.

Jakimi? Niestety, nie wszystkie tematy wykonane są „na wysoki połysk”. Często mają „zabałaganiony”, niepotrzebnie przeładowany kod, obciążający serwer, nie wszystkie są zgodne z najnowszymi standardami sieciowymi, a nawet zawierają zwykłe, proste błędy w kodzie źródłowym strony.


Jak się tego ustrzec? Jak to sprawdzić? Z pomocą przychodzi wtyczka Theme Check, dzięki której w prosty, automatyczny sposób sprawdzimy czy wybrany przez nas temat odpowiada wszystkim najnowszym standardom oraz czy jest zgodny z najnowszą, obowiązującą wersją WordPressa.

Wtyczkę instalujemy standardowo: odnajdujemy ją po nazwie w katalogu plugin’ów i instalujemy automatycznie lub wgrywamy na serwer pobrany wcześniej plik zip, rozpakowujemy, instalujemy i aktywujemy.

Testy przeprowadzane są automatycznie, bezpośrednio w panelu administracyjnym, bez konieczności wykonywania własnoręcznie jakichś zmian w kodzie czy wyglądzie serwisu, a wyniki wyświetlane praktycznie natychmiast.

Strona wtyczki:https://pl.wordpress.org/plugins/theme-check/

andyk