To powinieneś zrobić z WordPressem

Istnieje kilka żelaznych zasad, reguł, które powinieneś przestrzegać rozpoczynając swoją przygodę z WordPressem. Zastosowanie się do nich już na samym początku ułatwi Ci pracę w przyszłości, a także ustrzeże od wielu niebezpieczeństw i problemów.

7 rzeczy, które musisz zrobić instalując WordPressa:

1. Stwórz nową bazę danych i nowego użytkownika baz danych – nawet jeśli już jakąś posiadasz, stwórz nową, unikniesz w ten sposób bałaganu czy wręcz zaśmiecania błędnymi zapisami tabel bazy danych.
2. Dodaj do systemu kod śledzenia Google Analytics – bez dogłębnej analizy ruchu na stronach nie wiesz nic ani o popularności swojego serwisu, oglądalności, ani o użytkownikach i tego, czego oni oczekują od Twojej strony.
3. Użyj responsywnego szablonu – to już dziś praktycznie standard. Responsywny temat sprawia, że strona wygląda identycznie na każdym urządzeniu czy w każdej przeglądarce.
4. Korzystaj aktywnie z mediów społecznościowych – to znakomity sposób na promocję Twojego bloga czy strony
5. Stwóz długie i silne hasło – najlepiej składające się z dużych i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Po co ułatwiać życie hakerom?
6. Zainstaluj wtyczkę do robienia kopii zapasowych – uchroni Cię to przed tragedią w przypadku jakiejś awarii, np. awarii serwera, firmy hostingowej czy… ataku hakerów.
7. Dodawaj do wpisów obrazki i wideo – ludzie są dziś tak zabiegani, że… nie mają czasu czytać. Wolą oglądać obrazki, a jeszcze bardziej – krótkie i dobre filmiki. Daj im to, czego oczekują.

andyk