WPtouch Mobile Plugin – Nadaj stronie mobilności!

W dzisiejszych czasach, kiedy niemal non stop korzystamy z internetu w smartfonach czy tabletach, stworzenie mobilnej wersji strony jest niemalże obowiązkiem. Jak to zrobić?

Najprościej, za pomocą dedykowanej wtyczki. Taką jest WPtouch Mobile Plugin. Jak ją znaleźć i zainstalować, już wiecie z poprzednich artykułów. Przechodzimy więc od razu do aktywowania wtyczki, a następnie jej konfiguracji (w menu po lewej pojawi nam się nowa zakładka Wptouch).

W menu możesz od razu zobaczyć na podglądzie, jak Twoja strona będzie wyglądać na urządzeniu mobilnym. Postarajmy się jednak dopasować wtyczkę do naszych potrzeb. W zakładce General ustawiamy tytuł naszej strony, opcję Regionalizacji pozostawiamy “Wykryj automatycznie” (Auto-detect), a sposób wyświetlania strony (Display mode) na “Normal”.

“Landing Pages”, tp strony, na którą zostanie przekierowany użytkownik korzystający z urządzenia mobilnego.

Możemy także ustawić i/lub dopasować własne szablony – w podmenu w pozycji “Themes & Extensions” (Szablony i rozszerzenia), a także ile postów ma być pokazanych w jednym listingu.

Sekcja “Branding” dotyczy ustawień firmowym – można dobrać kolory zgodne z naszą identyfikacją wizualną, wstawić logo firmy, zajawkę strony, a także linki do naszych profili w mediach społecznościowych czy adres mailowy.

I gotowe! Od teraz masz prawdziwie mobilną, zgodną ze standardami Google mobilną wersję swojego serwisu.

Strona wtyczki: https://wordpress.org/plugins/wptouch/

WPtouch-screen WPtouch-screen2

andyk