Wtyczki antyspamowe WordPress

Problem spamu w komentarzach to zawsze niewygodny problem, którego jednak możemy się pozbyć w całkiem łatwy sposób korzystając z wtyczek WordPressa. Poniżej przedstawiono kilka alternatyw, które pomogą nam pozbyć się niechcianych komentarzy.

Antispam Bee

To bardzo skuteczna wtyczka, świetnie radzi sobie z wykrywaniem spamu. Dodatkowo otrzymujemy przejrzystą możliwość przeglądania wyników pracy wtyczki Antispam Bee.

Growmap Anti Spambot

Prosta wtyczka, która w panelu konfiguracji pozwala nam ustawić napis informujący (przykładowo „Nie jestem spamerem” oraz nazwę pola, które musimy zaznaczyć.

WP-reCAPTCHA

Myślę że każdy orientuje się co kryje się pod nazwą CAPTCHA, jest to wygenerowany obrazek w którym musimy przepisać prawidłowo jego treść. Niestety, wtyczka ma też swoją spora uciążliwość – oprócz zajmowania cennego czasu na przepisanie treści, czasem nawet i ja miewam problem z poprawnym przepisaniem treści obrazka.

Komentarz dotyczący ręcznej moderacji

Sporo osób jest zdania, że żadna wtyczka nie zastąpi pracy ludzkiej i każdy komentarz sami sprawdzają i zatwierdzają. Sądzę, że nawet przy kilku komentarzach tygodniowo nie jest to polecane rozwiązanie.

Problem spamu bywa uciążliwy jednak rozwiązanie go nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W dzisiejszych czasach wtyczki działają bardzo skutecznie a nam pozwalają zaoszczędzić cenny czas.

admin